Rethymno

Rethymno kuurortpiirkonda kuuluvateks loetakse ka pisemaid ümbruskaudseid puhkekülasid nagu näiteks Skaleta, Platanes, Adelianos Kampos, Sfakaki ja Panormo.

Rethymno ise on Lääne-Kreeta üks ilusamaid ja mõnusamaid linnu.

Turistile on siin pakkuda väga mitmekesised võimalused, mida iganes otsite, siis siit selle ilmselt ka leiate.
Siin käis elu juba iidsetel Minose tsivilisatsiooni aegadel. Sellest ajajärgust küll väga palju säilinud pole, peamiselt annavad linnapildis tooni Veneetsia ning Türgi perioodidest pärit ehitised.
Linnas on mõnusad pargid ja puhkealad, ka keskuses asuv rand on täiesti ok.

Ööelu on koondunud sadama piirkonda.

Põhilised vaatamisväärsused on suured Veneetsia väravad, samast ajajärgust pärit muljetavaldav purskkaev, Paleokastrose mäel asuv kindlus (sealt on super vaated), erinevatest kultuuridest pärinevad sakraalehitised ning loomulikult muuseumid.

Kindlasti on hea mõte võtta rendiauto ja avastada ka ülejäänud saart.

Skaleta
Kuurorti keskusest 12 kilomeetri kaugusel asuv looduslikult kaunis ja rahulik kohake. Olemas maaliline liivarand, restoranid ja kohvikud.

Platanes
Pisike koht, aga samas on siin saadaval absoluutselt kõik mis turisti võiks huvitada. Muuhulgas on olemas piisavalt toitlustusasutusi, ilus rand ja suhteliselt aktiivne ööelu.

Adelianos Kampos
Seda Platanese kõrval asuvat pisikest puhkeküla peavad paljud saare kõige mõnusamaks kuurordiks. Rahuliku atmosfääriga, looduslikult imekaunis ja suudab pakkuda kõike vajaminevat.

Sfakaki
Asub 10km Rethymnost idas ja on tuntud ennekõike oma imeilusa liivaranna ja mõnusate tavernide tõttu. Asub kohe suure maantee läheduses, mis võimaldab kiiresti jõuda mistahes punkti Kreetal.

Panormo
Rethymnost umbes 20km kaugusel asuv väikelinn, mis rahuldab ka üsna nõudlike turistide vajadused. Siin on olemas midagi absoluutselt igale maitsele, sealhulgas gurmaanidele, ning nii rahu ja vaikuse kui ka ööelu huvilistele.