Kreeta kuurortlinnad

Lehe alumises osas loetletud kõik peamised Kreeta linnad, mis tegutsevad turismikuurortidena. Igaühe juures on lühike kirjeldus ja asukoht kaardil.

Mõned väiksemad puhkekülad on liigitatud suuremate keskuste alla.

Kreetal on kuurorte igale maitsele, siin on ideaalsed piirkonnad nii perepuhkuseks kui ka aktiivse ööelu otsijaile.

Peamiselt pidutsemisele orienteeritud turistid on koondunud Hersonissose ja Malia piirkonda, mis ei tähenda et nendes kuurortides ei oleks hotelle, kus ka lastega pered end mõnusalt tunnevad.

Laias laastus võib öelda, et pealinnast ida poole jäävates piirkondades on säilinud rohkem ehedat kohalikku elu kui Lääne-Kreetal.

Naturaalse saareelu nägemiseks tuleks kindlasti võtta rendiauto.

Kreeta saare parimad autorendi pakkumised leiad siit:

Kuna hästi palju küsitakse, et millist kuurorti puhkamiseks soovitame, siis lühike vastus on siin:

Agios Nikolaose piirkond on parim!

Just sel alal, mis alloleval kaardil punasega tähistatud, on parimad loodusvaated kohe hotelli juurest / lähedalt, mõnusad rannaäärsed promenaadid ja ka muidu ülimõnus õhkkond.Eestlaste seas kõige populaarsem on Hersonissose piirkond, ehk siis punakas ala alloleval kaardil.

Siin asub hulga taskukohase hinnaga hotelle, rannad on kenad ja elu käib!
Kõige vähem soovitaks piirkonda mis jääb Rethymno ning pealinn Heraklioni vahele.

Tuntuimad sealsed kuurordid on Bali ja Agia Pelagia.

Sellesse piirkonda on mõistlik hotell võtta ainult juhul kui plaanite terve puhkuse hotelli territooriumil veeta.

Kõik Kreeta saare lahedaimad paigad (v.a. Matala) asuvad sealt tüütult kaugel ja seetõttu on nende külastamine nii rendiauto kui ekskursioonidega suhteliselt ebamugav.

SISSI (SISI)

Sissi Väike rahuliku atmosfääri ning kitsaste tänavatega puhkeküla Malia lähistel saare idaosas. Varem oli see lihtsalt kaluriküla, alles viimasel (...)

ANISSARAS

Anissaras Anissaras on kohe Hersonissose külje all paiknev üsna suur ja mägine kuurortpiirkond. Lärmakast naaberlinnast hoolimata on siin üsna (...)

GOUVES

GouvesGouves on suhteliselt suurt piirkonda hõlmav kuurort, mis asub Heraklionist 18km idasuunas.Selle piirkonna sisse jääb mitmeid väiksemaid külakesi, millest tuntuimad (...)

BALI

Bali Bali on väike kuurortpiirkond saare lääneosas, Rethymno ja Heraklioni vahepeal. Tegemist on looduslikult äärmiselt ilusa piirkonnaga - kuurort (...)

GEORGIOUPOLI

Georgioupoli Kreeta lääneosas Chania ja Rethimno vahel asub pisike kuurort Georgioupoli. Peamiselt on see piirkond tuntud pikkade liivarandade poolest.  (...)

CHANIA (HANIA)

Chania ehk Hania Selle piirkonna alla kuuluvad ka ümbruskaudsed väikesed kuurordid nagu näiteks Gerani, Platanias, Agia Marina ja Daratsos. (...)

RETHYMNO

Rethymno Rethymno kuurortpiirkonda kuuluvateks loetakse ka pisemaid ümbruskaudseid puhkekülasid nagu näiteks Skaleta, Platanes, Adelianos Kampos, Sfakaki ja Panormo. Rethymno (...)

MALIA

Malia Malia on Kreetal peamiselt tuntud noorte pidutsemishuviliste keskusena. Tasub teada, et tooni annavad just briti ja vene noored (...)

MILATOS

Milatos Milatos on Kreeta idaosa kuurort, asub merest umbes kilomeetri kaugusel sisemaal. Tegemist on looduslikult kena kohaga, millel erinevalt (...)

AGIA PELAGIA

Agia Pelagia Agia Pelagia oli algselt lihtsalt pisike kaluriküla saare läänerannikul, Heraklionist umbes 20km kaugusel. Nüüdseks on siia kerkinud (...)

AMMOUDARA

Ammoudara Ammoudara nimi tähendab kreeka keeles "ohtralt liiva" ja liiva siin rannas tõepoolest jagub. Tegemist on pisikese, puhtalt turismile (...)

STALIDA (STALIS)

Stalida Stalida (Stalis) asub Hersonissose ja Malia vahel, reaalsuses on nad kõik üsna kokku kasvanud. Siiski võrreldes eelnimetatud naaberlinnadega (...)

ANALIPSI

Analipsi Heraklioni ja Malia vahel, kohe Hersonissose kõrval, asub rahulik eelkõige peredele mõeldud kuurort nimega Analipsi. Samas peopaigad ei (...)

HERSONISSOS

Hersonissos Hersonissose linn ise on eelkõige tuntud Kreeta ööelu keskusena. Tegelikult käib möll ainult sadama piirkonnas. Sealt veidi eemal (...)

ELOUNDA

Elounda Kreeta idaosa suuremaid kuurorte, samas mitte igalpool üleliia lärmakas ning sobib sõltuvalt hotelli asukohast ka perepuhkuseks. Looduslikult ilus (...)

AGIOS NIKOLAOS

Agios Nikolaos Agios Nikolaos on paljude arvates kõige kaunim kuurort saare idaosas, kui mitte tervel Kreetal. Tegemist on moodsa (...)