Transpordivõimalused, ühistransport Kreetal

 

Kreetal on kolm lennujaama, need asuvad Heraklionis, Chanias ja kõige pisem Sitias.
Esimesed kaks Kreeta lennujaama on rahvusvahelised, kolmas kohalike lendude tarbeks.

 

Laevaühendus teiste saarte ning Kreeka maismaaosaga on suhteliselt efektiivne, tegutsevad kaks peamist laevafirmat – Minoan ja ANEK.
Suuremad sadamad asuvad: Heraklion, Chania, Rethimno, Agios Nikolaos ja Sitia.

 

Bussiliiklus mõnikord toimib Kreetal täiesti normaalselt, aga seal ei ole kunagi midagi kindlat.

Marsruudid ja ajad leiab kohaliku bussifirma lehelt – SIIN ja SIIN, samuti on bussiajad kirjas igas bussipeatuses oleval tahvlil. Aga sellega ei maksa arvestada. Liinid võivad käigust ära jääda, buss võib tulla väga tugeva hilinemisega, aga mõnikord ka hoopis tunduvalt varem kui kirjade järgi peaks.

Mõnikord on bussis lisaks bussijuhile ka piletimüüja-reisisaatja, aga mitte alati.

Bussijuht on siin eriliselt priviligeeritud ja austatud amet, mille juurde kuulub väga palju õigusi, aga väga vähe kohustusi.

Üldiselt on ühistransport Kreetal suht Põhja-Aafrika tasemel, juba näiteks Türgi bussiliiklus on sellega võrreldes ülikorrektne ja normaalne.

Näiteks on Kreetal täiesti tavaline kui bussijuht röögib roolis olles telefoni ja samaaegselt suhtleb veel ka sotsiaalselt 8 erineva reisijaga. See kõik toimub karjudes ning üliemotsionaalselt kätega vehkides. Loomulikult on tulemuseks see, et mõnes peatuses ootavad inimesed bussijuhile kohe silma ei hakka. Neid viimasel hetkel märgates ei luba aga juhi uhkus kiiresti kinni pidada ning peatusse tagurdada. Ühesõnaga sõidetakse täie lauluga edasi ja selles peatuses olnud reisijad peavad ootama järgmist bussi..

 

Taksod üldjuhul ei sõida mitte taksomeetri järgi vaid neil on kindel hinnakiri mis mingisse punkti sõitmine maksab. Näiteks Heraklioni lennujaamast Hersonissose linnakesse sõit maksab 40 eurot.

 

Rendiauto on saare avastamiseks kõige mõistlikum viis.

Liikluskultuur on normaalne, teedevõrk koos infoviitadega katab kogu saare, ning seeläbi on rendiautoga kuhu iganes sõitmine üsna lihtne isegi algaja juhi jaoks.

Soodsate hindade ning heade kindlustustingimustega (et oleks 0 omavastutus) rendifirmat on hooajal kohapealt üsnagi raske leida. Seega on parem rendiauto neti teel ette broneerida usaldusväärsest kohalikust firmast. Suured rahvusvahelised firmad võivad küll esmapilgul pakkuda täiesti normaalset hinda, kuid see hind ei sisalda 0 omavastutusega täiskindlustust. Kui see neilt juurde osta, siis läheb hind aga mõttetult kõrgeks.

Rohkem kasulikku infot autorendi kohta leiad siit – Autorent Kreetal

 

 

Kreeta saare parimad autorendi pakkumised leiad siit: